Graderingar sommaren 2018

Här kommer en utförlig lista på de barn och vuxna som graderade under sommar perioden. klicka gärna på bilderna om du vill se dem i större skala och högre upplösning.

Svart bältes graderingar
Gradering av huvudinstruktören  på Kenpon Professor Ingmar Johansson graderades upp

till (Senior Professor) Svart bälte 7:e graden samt sex av Ingmars elever graderade till olika grader av svart. Eleverna graderade den 18 maj och Senior Professor Johansson den 20 maj.

Kristoffer Maras  1.st Degree Black Belt
Giovanni Policastro Italien 1.st Degree Black Belt
Luis Gahona Norge  2.nd Degree Black Belt
Svetlana Trkulja 2.nd Degree Black Belt
Dragan Zugic 2.nd Degree Black Belt
Christophe Derome Frankrike 3.rd Degree Black Belt

Barn gradering
Datum: 8 maj
Instruktör: Ingmar Johansson

Barn Junior grönt bälte
Anton Persson

Barn Junior Brunt 1:st brown belt
Alice Landblom
Simon Eidefors Gustafsson
Pontus Andersson
Waldemar Bäckström
Axel Herres

Barn Junior Brunt 2:nd brown belt
William Jonsson
Isack Murad

 

Barn gradering till Junior gult bälte

Datum: 30 maj
Instruktör: Stephanie Johansson

Adrian Milic
Liam Lindgren
Motaz Benshanshan
Maja Bednarska
Kevin Månsson
Isabella Kawmi
Athanasios Kousoulas
Tindra Lindgren
Christos Karamanof
Felicia Söderbäck
Ville Svedbo
Victoria Ehlin
Emanuel Melkeson
Noel Kardell
Harald Eldh
Adrian Wirödal
Edith Fogel
Tora Fogel
Emily Della Femina
Milliam Livefalk
Maia Livefalk
Leah Ståhl
Edvin Milic

Gruppbild barn nyb-vt-18

Barn gradering
Datum: 1 juni
Instruktör: Erika Johansson

Barn Junior grönt bälte
Vera Andersson
Cerlos Murad
Alexander Baric

Barn Junior Blått bälte
Thomas Isik
Milo Knutsson
Alicia Cataldo
Filip Lukic
Heidi Collin
Denise Carlsson Palos
Kristoffer Schmidt
Hugo Brink
Estelle Karlén
Olle Westman
Widar Bäckström
Lexus Flink
Vilmer Isfors
Philip Jonsson
Erik Schmidt
Albin Johansson

Barn gradering
Datum: 2 juni
Instruktör: Åsa Sandström

Barn Junior violett bälte
Noa Wahlström
Sebastian Hanna
Mikhaela Nteziryayo
Egon Svahn
Medin Tiro
Emilie Ellehammar
Emmie Jakobsson
Lea Sahyouni
Malte Lager
Hjalmar Hartzelius
Ofelia Bäckström

Barn gradering
Datum: 5 juni
Instruktör: Wilhelm Bäckström

Barn Junior violett bälte
Ville Kewenter
Liam Kardell
Freja Bringfelt
Adrian Westerberg
Lowe Haag
Elliot Liensdorf
Shehed Ahmed
Edvin Sehovic
Alisia Della Femina
Jordan Ly
Elliott Pihl

Vuxen gradering
Datum: 7 juni
Instruktör: Ingmar Johansson

Vuxna Blå bälte
Anders Sterling
Wilhelm Bäckström
Mikael Hellström
Patrik Lindergren

Barn gradering
Datum: 11 juni
Instruktör: Morgan Almqvist

Barn Junior gult bälte
Eva Matys
Angeles Mena
Maximilian Sjöstrand
Khaled Bayazid
Mahmoud Bayazid
Christian Vasiliev
William Tollén
John Leiris
Moa Granberg
Viktor Hildebrandt

Vuxna gradering
Datum: 13 juni
Instruktör: Svetlana Trkulja

Vuxna gult bälte
Emilia Nyström
Ali Al-Sukookee
Jonny Hammarlund
Nick Hammarlund
Josef Blum
Johan Ståhl
Gabriel Abo Al Ahad
Laura Bereci
Tony Migos

Barn BJJ gradering
Datum: 14 juni
Instruktör: Rikard Nilsson

Gray and White belt
Frej Blomberg
Felix Johansson
Liam Ziegelwagner
Alexander Nilsson
Saga Blomberg
Almin Sabanovic

Gray and Black Belt
Spiro Migos

Gray Belt
Viggo Eklund
Zenon Migos

Gray and White Belt
Hilda Hörling
Neo Karadza

 

 


Comments are closed.

Translate »